Tasarruf Modu ile cihazının ekran parlaklığını optimum seviyeye düşürüp, daha az enerji harcar ve böylece enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Bu alandan açıp kapatabilirsiniz.

Mutfakta Enerji Tasarrufu İçin İpuçları

Yeni nesil düdüklü tencereler pişirme için enerji tüketiminizi yaklaşık % 70 oranında azaltabilir. Modern bir düdüklü tencere kullanmak, enerji tasarrufu için en basit, en kolay, en uygun ve uygun maliyetli yollardan biridir.

1

Bazen önemli gibi görünmeyebilir, ancak damlayan bir musluk saatte bir litre su harcayabilir ve bu, bir hafta sonunda küvetinizi doldurmak için yeterli su demektir! Bu yüzden görmezden gelmeyin ve mutlaka tamir edin.

1

Ocak alevini sadece tencere tabanına ısı verecek şekilde ayarlamaya dikkat edin. Böylece %30'a varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

1

Fırınınızın kapağını her açtığınızda, sıcak hava ve enerjiyi boşa harcıyorsunuz. Eğer fırın kapağından fırın içini görebiliyorsanız, kapağı açmamaya özen gösterin.

1

Yüksek enerji sınıfı bir buzdolabı kullanın. Sıcak yiyecekleri doğrudan buzdolabına koymak buzdolabının çalışması ve soğuması için daha fazla enerji harcaması demektir. Isı akışını kolaylaştırmak için buzdolabınızın arkasında en az 10 cm boşluk olduğundan emin olun.

1

Küçük yiyecekleri ısıtmak söz konusu olduğunda, mikrodalga fırın ocaktan daha fazla enerji tasarrufu sağlar ve fırından çok daha verimlidir. İşiniz bittiğinde fişi kapatmayı unutmayın.

1


Referanslar

1. https://www.apartmenttherapy.com/8-easy-energy-saving-tips-for-163515
2. https://fastcooking.ca/pressure_cookers/energy_savings_pressure_cooker.php
3. https://www.kleenheat.com.au/blog/tips-tricks/10-top-tips-save-energy-kitchen
4. http://gogreena.co.uk/top-10-energy-saving-tips-in-the-kitchen/


Güzel Günler Enerji İster

#GüzelGünlerEnerjiİster

Sevdiklerinize vakit ayırmak enerji ister.
Enerjinizi güzel günlere ayırın. Çünkü güzel günler enerji ister.

#EnerjiniKoru

Faturamın hatalı olduğunu düşünüyorum. Ne yapmam gerekiyor?
Yazının Devamını Oku

Faturam Neden Gelmiyor
Yazının Devamını Oku

Bir süredir sayacım okunmadı. Faturam ne zaman ulaşacak?
Yazının Devamını Oku