Tasarruf Modu ile cihazının ekran parlaklığını optimum seviyeye düşürüp, daha az enerji harcar ve böylece enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Bu alandan açıp kapatabilirsiniz.

Evde Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Banyo

Termostatınızın sıcaklığını belirli bir derecede (50C) tutarak, su tasarrufu için ilk adımı atabilirsiniz. Tasarruflu duş başlıkları kullanmak, kullandığınız su ve enerji miktarını azaltmanıza yardımcı olur. Eğer yapabiliyorsanız duş sürenizi 5 dakikanın altında tutmak için kendinize hedef koyabilirsiniz.

1

Çamaşır

Evde elektrik tasarrufu yapmanın en kolay ve etkili yollarından biri, kıyafetlerinizi 40˚C yerine 30˚C'de yıkamaktır. Bu hem çevreye hem de kıyafetlerinize karşı daha nazik bir davranış.

1

Mutfak

Buzdolabınızın evinizden en çok enerji tüketen cihazlardan biri olduğunu biliyor muydunuz? Sürekli çalışan buzdolabınız için küçük tavsiyelerimize kulak verin. Buzdolapları çoğu zaman fazla soğuk derecelerde çalıştırılır, sıcaklığını mutlaka kontrol edin. Kapı contalarının hava kaçırmadığından emin olun ve miniklerin kapağını sürekli açmaması için hatırlatıcı notlar yapıştırmayı unutmayın.

1

Oturma Odası

TV’ler, bilgisayarlar ve oyun konsolları bekleme modunda da enerji kullanmaya devam eder. Kullanmadığınızda, bu cihazları fişten çekin. Tüm aydınlatmalarınızı tasarruflu ampüllerle değiştirin.

1

Güzel Günler Enerji İster

#GüzelGünlerEnerjiİster

Sevdiklerinize vakit ayırmak enerji ister.
Enerjinizi güzel günlere ayırın. Çünkü güzel günler enerji ister.

#EnerjiniKoru

Faturamın hatalı olduğunu düşünüyorum. Ne yapmam gerekiyor?
Yazının Devamını Oku

Faturam Neden Gelmiyor
Yazının Devamını Oku

Bir süredir sayacım okunmadı. Faturam ne zaman ulaşacak?
Yazının Devamını Oku